Często w telewizji słyszymy o tym, że jakość oferowanej wody przez wodociągi nie jest najwyższej jakości. O ile zazwyczaj spełnia podstawowe normy jakościowe, to jej smak i wygląd oraz zapach pozostawiają wiele do życzenia. Dlatego wciąż wiele osób kupuje wodę mineralną, a jak pokazują badania i ona nie należy do najzdrowszych. Zatem najlepszym wyborem jest tutaj zastosowanie filtrów do wody, gdzie najważniejsze są oczywiście wkłady do filtrów.

Wkłady do filtrów – najlepsze rozwiązania technologiczne

Jest wiele rodzajów wkładów do filtrów. Warto zatem poznać podstawowe informacje, które pomogą w wyborze najlepszego. Otóż, co najważniejsze, nie należy na nich oszczędzać. Warto postawić na jakość, trwałość i niezawodność i wybierać takie firmy, których jakość potwierdzona jest certyfikatami. Prym tutaj wiodą wkłady Cintropur i wkłady Atlas Filtri. Jednymi z najczęściej stosowanych są wkłady sedymentacyjne, które często nazywa się także mechanicznymi. Usuwają one największe zanieczyszczenia, które nie rozpuściły się w wodzie. Zazwyczaj stosuje się je wraz z innymi kolumnami filtrującymi. Ich działanie polega na tym, że przepływająca woda przedostaje się przez warstwę filtrującą, która zatrzymuje zanieczyszczenia. Zatem zanieczyszczenie nie wydostaje się z wkładu. Jednak w sytuacji, gdy dojdzie do zatkania należy dokonać wymiany.

Z czego wykonane są wkłady do filtrów wody?

Wkłady mechaniczne mogą być wykonane z różnych rodzajów materiałów, gdzie oczywiście prym wiodą wkłady z pianki poliuretanowej. Wkłady ze sznurka polipropylenowego wykazują doskonałą odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz wychwytują wszystkie zanieczyszczenia. Można także zdecydować na wkłady harmonijne inaczej zwane harmonijkowymi. W tym przypadku wykonuje się je z karbowanej celulozy, która została powleczona poliestrem. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju wkładów nie trzeba obawiać się spadku ciśnienia wody. Jednak są one najlepszym wyborem w miejscach, gdzie woda nie jest maksymalnie zanieczyszczona. Ostatnim rodzajem są wkłady siatkowe, gdzie warstwą filtrującą jest nylon. Wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia nie są w stanie wydostać się dzięki zastosowaniu bardzo małych oczek siatki nylonowej. Można z nich korzystać aż do czasu, gdy zaczynają wydostawać się zanieczyszczenia. Wtedy najlepiej zdecydować się na wymianę.

Wkłady węglowe – bo najważniejsze jest twoje zdrowie

Wkłady węglowe jak sama nazwa wskazuje posiadają aktywny węgiel. Dzięki temu wykazują niezwykle szeroki zakres działania. Otóż uzdatniają wodę, zapobiegają jej brzydkiemu zapachowi, a także poprawiają jej jakość oraz kolor. Warto tutaj zwrócić uwagę na jeszcze inne wykorzystanie aktywnego węgla, który absorbuje wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Dzięki temu nie dostają się one do wody. Są one wykonywane z węgla bitumicznego, co sprawia, że są niezwykle trwałe, a także odporne na uszkodzenia.

Wkłady do filtrów należy wymieniać zazwyczaj co trzy miesiące, choć dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów, można ten okres znacząco wydłużyć. Dlatego należy wybierać to, co najlepsze.

Przy pisaniu tego artykułu posilałam się informacjami ze strony https://www.zestudni.pl/wklady-do-filtrow/.